Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1. Ürünlerinizi özel bir kutu içinde mi gönderiyorsunuz?
Elbette, eJOYA tüm ürünleri, size özel olarak hazırlanan hediye kutusu içinde gönderilmektedir. Dilerseniz hediye kutunuza, özel mesajlarınızı iletebileceğiniz şık bir hediye kartı da ekleyebilirsiniz. Bunun için siparişinizi verirken açıklamalar kısmına notunuzu eklemeyi unutmayın.

2. Pırlanta alırken nelere dikkat etmeliyim?
Alacağınız mücevheri seçerken, ürünün fiyat avantajlarını ve kalitesini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Pırlanta seçiminizi en kolay ve keyifli yoldan gerçekleştirebilmeniz için gerekli ve detaylı bilgilere ürünlerin açıklama kısmında bulunan "Pırlanta Nedir?" sayfamızdan kolaylıklı ulaşabilirsiniz.

3. Yüzük ölçümü en kolay nasıl hesaplayabilirim?
Yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız, aşağıdaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. "Yüzük ölçünüzü hesaplayın".

4. Hangi Kargo Şirketlerini Kullanabilirim?
Ürünlerimiz sigortalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir. Gönderinizin en kısa sürede size ulaşması için ülkemizin en seçkin kargo firmalarından Aras Kargo ve MNG Kargo ile çalışıyoruz. Aşağıda belirtilen adresten kargo firmalarının şube telefon ve adreslerine ulaşabilirsiniz.

5. Nelere Dikkat Etmeliyim?
Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • a) Ürün Stokta mı?
  Ürünlerin tedarik süreleri her ürün için ayrı ayrı belirtilmiştir, bu bilgiyi ürün sayfasında görebilirsiniz.

 • b) Teslimat ve Fatura Adresleri
  Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesinin en önemli nedenlerinden birisi sipariş adresleri konusundaki yanlış bilgilendirmelerdir. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.

 • c) Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü
  Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. eJOYA.com da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz.

  Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız size kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

  ( ! ) Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir.

  Lütfen eJOYA.com’a kayıt olduğunuz sırada girdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır.

 • d) Sadece Adrese Teslimat Yapılır
  Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.


6. Siparişim neden banka onayı alınmadığı için iptal edilmiş?
Siparişleriniz, banka ya da eJOYA.com Kredi Kartı Güvenlik Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ulaşamaz ise, siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir.

Sipariş iptali ile ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliğinde kayıtlı e-posta adresine gönderilir.

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

7. Siparişim neden ödeme kontrol sürecinde bekliyor?
Müşterilerimizin kredi kartı güvenliğini sağlamak amacı ile, sadece kredi kartı siparişleri için banka onayı gerekmektedir. Onay süreci aşağıdaki şekilde işlemektedir:
 • Kredi kartları güvenlik birimimiz müşterilerimize, gerekli durumlarda bankada kayıtlı kişisel bilgilerinde bulunan sabit telefon numaralarından ulaşarak, siparişleri ile ilgili onayı alır ve bize iletir.
 • Banka tarafından sipariş onayı sistemimize düştüğünde, siparişiniz hazırlanarak kargoya teslim edilir.
 • 2 günü aşkın sürede onay alamayan siparişlerde banka, müşterimize kendi sistemlerinde bulunan sabit telefon numaralarından ulaşamamıştır ve müşterimizin bankadaki kişisel bilgilerini güncellemesi gerekmektedir.
 • Bu süreç içerisinde siparişiniz için bankadan tarafımıza halen onay verilmediğinden, sizden bankanızı arayarak kişisel bilgilerinizi güncellemenizi ve bankanın kredi kartı güvenlik birimine, size en kısa sürede ulaşabilecekleri sabit bir telefon numarası vermenizi rica ederiz.
 • Bilgilerinizi güncelledikten sonra dilerseniz siparişinizi bekleyebilir veya dilerseniz ayrıntılı bilgi alabilmek için info@ejoya.com e-posta adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.


Genel olarak anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ve MNG Kargo, Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.

Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadır veya ekstra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.

8. Yabancı Kredi Kartlarıyla Ödeme Yapabilir miyim?
eJOYA.com üzerinden yabancı ülkelerin kredi kartı ile alışveriş yapılamamaktadır. Yabancı ülkelerin kredi kart seçeneğini kullanmak isteyen müşterilerimiz PayPal seçeneği ile yabancı kredi kartları ile alışveriş yapabilirler.

9. eJOYA.com üstünden satılan ürünlerin garantisi var mı?
Sitemizde; saat, çanta vb. ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Özel el işçiliğine dayanan ürünlerde siparişiniz size ulaştıktan sonraki 1 yıl boyunca ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatasına karşı, eJOYA.com olarak ürününüzü ücretsiz tamir etme, eş değeri ya da aynısı ile değiştirmeyi garanti ediyoruz.

10. Siparişim bana ne zaman ulaşır?
Stoklarımızda bulunan ürünler hafta içi saat 16:00’dan, cumartesi saat 12:00’den önce sipariş ve takiben "Banka Onayı" verildiği takdirde aynı gün akşam yola çıkmakta ve bulunduğunuz şehre bağlı olarak 1 ya da 2 iş günü içinde teslim edilmektedir. Size özel tasarlanan ürünler ise stoklarımızda bulunmadığı için 2-7 gün arasında hazırlanıp size ulaştırılmaktadır.Ürünlere ait bu sürelere ürün açıklamalarından ulaşabilirsiniz. Pazar günleri kargo gönderimimiz bulunmamaktadır.

11. Siparişimi nasıl iptal ettirebilirim?
Sipariş iptal isteğinizi, ürününüz kargoya verilmeden önce info@ejoya.com e-posta adresinden veya telefonlarımızdan bize ulaşarak iletebilirsiniz.

Yanlız, aşağıda belirtilen koşullardaki siparişin iptali ve ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 • Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlere yönelik kişiye özel hazırlanan ürünler
 • Özel Sipariş ile sadece sizin için hazırlanan aksesuar ve takılar
 • Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan (örneğin yüzük ölçüsü sitede sunulandan farklı üretilen) ürünlerde, aksesuarlarda, çanta ve saatlerde iptal ve iade kabul edilmemektedir.


Teslimat Takibi


1. Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?
Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgi e-postası yardımı ile, ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu öğrenebilmektesiniz. Ayrıca sitemize üyelik bilgilerinizi girdiğinizde, hesabım sayfasından sipariş takip bölümünden kargo takip bilgilerinizi görebilirsiniz.

2. Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım?
eJOYA.com’ da satılan ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere paketlenme esnasında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünümüzün hasarlı olarak gönderilme imkanı yoktur. Fakat niteliği itibariyle satışa sunduğumuz ürünler kargo firmaların taşınma esnasında ya da kargo yüklemesi sırasında hasar görmüş olabilir.

Bu tip durumda yapmanız gerekenler; siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn: Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.)

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

3. Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?
Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

İade ve Değişim İşlemleri

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde eJOYA.com`un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade ve ya değişim sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
* İade edeceğiniz ürünü Aras Kargo ile aşağıdaki şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade Şartları

 • Siparişinizi size teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde aşağıdaki adımları izleyerek iade ya da değişim yapabilirsiniz. 7 günü aşan iade talepleriniz ne yazık ki kabul edilememektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücretleri tarafınıza ait olacaktır.
 • Ürün elimize geçip iadeniz onaylandıktan sonra size bir bilgi e-postası göndermekte ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapmaktayız. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması bankanızın uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilmektedir ve eJOYA nın herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yoktur. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • İade edeceğiniz ürün kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürün orijinal kutusu varsa sertifikası ve size teslim edilmiş olan faturası/irsaliyesi (2 şer nüshası) ile eksiksiz olarak iade edilmelidir. Aksi takdirde iadeniz kabul edilemeyecektir.İadenin elimize en kısa sürede ulaşabilmesi için eJOYA’nın adresi mutlaka açık şekilde yazılmalıdır.
 • Ürününüzün iade onayı öncelikle firmamız MÜŞTERİ HİZMETLERİ tarafından verilmektedir ancak ürün hasar nedeni ile iade ediliyorsa bazı durumlarda üretim departmanımız tarafından incelenip, onayı verilmekte ve iade buna göre sonuçlandırılmaktadır.


İade Adımları

 • Ürününüzü faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. Faturanın paket içine konmaması durumunda iade işleminiz gerçekleşmeyecektir. Size satın aldığınız ürünün yanında gönderilen faturaya ait 2 nüshayı da lütfen paketin içine koyunuz
 • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, kurumun düzenlemiş olduğu, “Ürün Birim Fiyatı (KDV Dahil)” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde tamamlayamamaktayız.
 • Ürünü Kargoya teslim ettikten sonra (0537) 668 34 09 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizi arayarak iadenizi kargoya verdiğinizi ve kargo poşetinin üzerinde bulunan kargo numarasını mutlaka bildiriniz.


CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ
Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 7 gün içerisinde bildirip yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi üretim departmanımıza iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti tarafımızdan size ödeniyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderiliyor.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI
eJOYA dan yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünü teslim aldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek değişim yapabilirsiniz. Lütfen değişim için bize yolladığınız e-postada probleminizin ne olduğunu mutlaka belirtin.

ÖZEL KOŞULLAR
Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlere yönelik hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerde, size özel üretilen ya da üzerinde değişiklik yapılan (yüzük ölçüsü gibi) ürünlerde ve alyanslarda iade kabul edilmemektedir.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayabilirsinz. Bu durumda eJOYA MÜŞTERİ HİZMETLERİ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

FİYAT HATALARI
Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından Firmamız hiçbir şekilde sorumlu olmayıp, Firma Tüketiciye e-posta yolu ile haber vererek siparişi iptal edip Tüketiciye bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.

ADRESİNİZ NEREDE?
Sitemizin ana sayfasında bulunan iletişim bilgileri bölümünden ulaşabilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği

İndirimlerden faydalanmak için, e-mail adresinizi bırakın...